Inga i Milan Szymoniak

Inga i Milan Szymoniak są podopiecznymi Fundacji Wcześniak. 

W 26. tygodniu ciąży dynamicznie zwiększa się waga dziecka. To wtedy wyostrzają się też jego zmysły, a płuca zaczynają produkować substancję, która przygotuje je do samodzielnego oddychania. W 26. tygodniu ciąży matka nosi pod sercem człowieka, który słyszy i czuje, ale wciąż nie jest gotowy na to, by przyjść na świat.

Moje dzieci urodziły się właśnie w 26. tygodniu ciąży, czyli o wiele za wcześnie. Dzień, który dla wszystkich rodziców jest źródłem niewyobrażalnego szczęścia, dla nas był początkiem walki. Walki o zdrowie i o życie… O ile Milanek był silny i poradził sobie z tą ciężką sytuacją znakomicie, to Inga nie miała tyle szczęścia. Córeczka nie chodzi i nie mówi. Zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Właściwie od pierwszych dni jest intensywnie rehabilitowana i będzie już zawsze…

W marcu 2021 dowiedzieliśmy się, że na swojej drodze Ingusia musi pokonać kolejną przeszkodę. Jedno jej bioderko jest zwichnięte, a drugie podwichnięte, przez co córeczka potrzebuje operacji. Nie wiemy jeszcze kiedy się ona odbędzie, wiemy jednak, że po jej wykonaniu konieczna będzie intensywna rehabilitacja i noszenie specjalistycznych ortez. Lata walki o przyszłość dzieci sprawiły to, że wiemy, że nie możemy dalej walczyć sami. Potrzebujemy w tym Twojej pomocy!

Milan Szymoniak – zbiórka na operację

 

 

Inga i Milan są podopiecznymi Fundacji Wcześniak. Możesz im pomóc!

  • przekaż 1,5% podatku wpisując w rozliczenie KRS 0000191989, a w polu „cel szczegółowy”: Inga i Milan Szymoniak
  • przekaż darowiznę bezpośrednio na ich subkonto o numerze 09 1240 6351 1111 0010 5685 4362.

Karta informacyjna


Imię
Inga
Tydzień
26
Waga
950 g
Wzrost
Data
2014

Karta informacyjna


Imię
Milan
Tydzień
26
Waga
920 g
Wzrost
Data
2014

Scroll to Top