Franciszek Bojanowski

Franciszek Bojanowski jest podopiecznym Fundacji Wcześniak.

 

Cześć, jestem Franek,

urodziłem się 22.03.2022 roku w 27. tygodniu ciąży, ważyłem tylko 750 gramów. Moja historia medyczna jest bardzo bogata. Przeszedłem przez martwicze zapalenie jelit oraz śródczaszkowy wylew II stopnia, borykam się  z retinopatią wcześniaczą, mam dużą i ciągle pogłębiającą się krótkowzroczność dlatego muszę nosić okulary. Co więcej moja siatkówka jest ciągle niedomknięta i słabo rozwinięta, więc w przyszłości czeka mnie operacja laserowa. Mam tylko jedną nerkę oraz wadę genetyczną, stwierdzono u mnie dysplazję oskrzelowo-płucną. Nie ominął mnie nawet covid. Obecnie mam duże trudności w karmieniu i przybieraniu na wadze, dlatego jestem zapisany na założenie gastrostomii w Centrum Zdrowia Dziecka. Jestem też po dwóch operacjach wnętrostwa jednak nieskutecznych i być może będą potrzebne reoperacje, chyba że szybko stanę na nogi, bo jedynie grawitacja może w tym pomóc.

W wyniku tego wszystkiego obecnie muszę być rehabilitowany przez fizjoterapeutów i terapeutów 5x w tygodniu, ale to nie wszystko. Mama i Tata ćwiczą też ze mną w domu kilka razy dziennie. Mój kalendarz wizyt się nie kurczy, ciągle muszę odwiedzać wielu specjalistów. Niektórzy z tych specjalistów dostępni są jedynie prywatnie.

Dlatego jeśli chcesz wspomóc mnie i moich rodziców przekaż proszę 1,5% podatku – to nic nie kosztuje.

Nr KRS 0000191989Cel szczegółowy: Franciszek Bojanowski

Przez cały rok można też przekazywać darowizny na moje subkontow Fundacji Wcześniak Rodzice-Rodzicom57 1240 6351 1111 0010 6991 4936 Bojanowski Franciszek

Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy, każda złotówka to krok do lepszego jutra dla mnie i moich rodziców.

Franciszek Bojanowski

Karta informacyjna


Imię
Franciszek
Tydzień
27
Waga
750 g
Wzrost
Data
2022

Scroll to Top