Franciszek Bojanowski

Franciszek Bojanowski jest podopiecznym Fundacji Wcześniak.

Cześć, jestem Franek i urodziłem się 22.03.2022 roku w 27. tygodniu ciąży, ważyłem jedynie 750 gramów.
Zanim mogłem wrócić z Mamą i Tatą do domu, spędziłem 80 dni w trzech szpitalach i jeździłem trzy razy karetką na sygnale. Przeszedłem przez martwicze zapalenie jelit, przez ponad dwa tygodnie nie mogłem jeść mleka mamy, byłem karmiony dożylnie, podawano mi antybiotyki a przeciwbólowo nawet morfinę.

Moja Mama mogła mnie wziąć na ręce pierwszy raz dopiero 12.04, wtedy też pierwszy raz mogłem zjeść mleczko mamy. Niestety moja historia medyczna jest bardzo bogata, przeszedłem śródczaszkowy wylew II stopnia. Cały czas borykam się z retinopatią wcześniaczą, mam dużą krótkowzroczność dlatego muszę nosić okulary. Mam tylko jedną nerkę oraz wadę genetyczną.

Miałem bardzo duże problemy z oddychaniem, stwierdzono u mnie dysplazję oskrzelowo płucną dlatego cały czas śpię z monitorem oddechu. Nie ominął mnie nawet covid. Przez ciągłe trudności w karmieniu zagrożony jestem żywieniem sondą. W najbliższym czasie zaplanowane mam nawet dwie operacje.

W wyniku tego wszystkiego obecnie muszę być rehabilitowany przez fizjoterapeutów nawet 4x w tygodniu, jednak to nie wszystko. Mama i Tata ćwiczą ze mną również w domu kilka razy dziennie, codziennie.
Mój kalendarz wizyt się nie kurczy, ciągle muszę odwiedzać: audiologa, chirurga, endokrynologa, gastrologa, genetyka, immunologa, logopedę, nefrologa, neonatologa, neurochirurga, neurologa, neurologopedę, okulistę, otolaryngologa, urologa, pulmonologa. Niektórzy z tych specjalistów dostępni są jedynie prywatnie.

Dlatego jeśli chcesz wspomóc mnie oraz moich rodziców przekaż proszę 1,5% podatku – to nic nie kosztuje.
Nr KRS 0000191989 – cel szczegółowy: Franciszek Bojanowski

Przez cały rok można też przekazywać darowizny na moje subkonto w Fundacji Wcześniak Rodzice-Rodzicom:
571240 6351 1111 0010 6991 4936 Bojanowski Franciszek

Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy, każda złotówka to krok do lepszego jutra dla mnie i moich rodziców.

Karta informacyjna


Imię
Franciszek
Tydzień
27
Waga
750 g
Wzrost
Data
2022

Scroll to Top