Niezbędnik rodzica wcześniaka

38 000 wydanych “Niezbędników rodzica wcześniaka”!

To dla nas naprawdę wspaniała wiadomość! Niedawno podsumowaliśmy wysyłkę naszego “Niezbędnika rodzica wcześniaka” – po podliczeniu wszystkich rozdanych rodzicom egzemplarzy okazało się, że wysłaliśmy już 38 000 “Niezbędników…”!

Ta niewiarygodna liczba dotyczy oczywiście wszystkich poradników wydawanych przez nas od 2012 roku. Przekazujemy “Niezbędnik…” za darmo rodzicom wcześniaków, zarówno tym, którzy zgłaszają się do nas bezpośrednio, jak również szpitalom i przychodniom, w których rodzice otrzymują je od lekarzy, pielęgniarek, położnych, rehabilitantów.

Co to jest “Niezbędnik rodzica wcześniaka”

“Niezbędnik rodzica wcześniaka” to kompendium wiedzy dla rodziców wcześniaków, którzy po raz pierwszy spotkali się z tematem przedwczesnych narodzin dziecka. Ma on na celu oswoić rodziców z tą sytuacją. Przygotowany materiał jest efektem wieloletniej pracy Fundacji Wcześniak.  Zawiera podstawy wiedzy o wcześniactwie, porady i informacje pozwalające poradzić sobie z problemem wcześniactwa w pierwszych tygodniach po narodzinach dziecka-wcześniaka.

Ufamy, iż poradnik pomoże rodzicom zrozumieć sytuację, w której się znaleźli oraz zgromadzić wiedzę i niezbędne informacje potrzebne w kształtowaniu postaw świadomego rodzicielstwa przedwcześnie narodzonego noworodka. Niniejszy materiał w żaden sposób nie wyczerpuje omawianego zagadnienia. Naszym celem było zaprezentowanie w nim najważniejszych informacji oraz podanie źródeł wiedzy, gdzie rodzice wcześniaków mogą znaleźć dalsze informacje.

Warto zamówić i czytać, gdy urodził Ci się wcześniak

Cieszymy się z faktu, iż „Niezbędnik rodzica wcześniaka” spotkał się z życzliwym przyjęciem i zaspokoił potrzebę dostępu do podstawowej wiedzy niezbędnej rodzicowi dziecka urodzonego przed terminem. Obecnie dzięki pomocy rodziców wcześniaków jest on dostępny już w ponad 100 szpitalach w całej Polsce.

Najlepiej o wartości zawartego w nim materiału mówią opinie specjalistów oraz rodziców korzystających z “Niezbędnika…”:

“Drodzy Czytelnicy, do Waszych rąk trafia właśnie VI wydanie Niezbędnika – lektury, która jest źródłem rzetelnej i praktycznej wiedzy dotyczącej opieki nad dzieckiem przedwcześnie urodzonym. Dzięki tej publikacji dobrze wypełnicie Państwo swoją rolę – rodziców wcześniaka, a Wasze dziecko będzie mogło rozwijać się prawidłowo. Polecam”

dr n. med. Aleksandra Szafrańska-Barańska,
prywatnie mama bliźniąt przedwcześnie urodzonych, na co dzień pracująca na Oddziale Neonatologicznym w NZOZ Kutnowskim Szpitalu Samorządowym im. dr A. Troczewskiego

Wcześniak to wyjątkowy pacjent, tylko teoretycznie gotowy do samodzielnego życia.  Im bardziej niedojrzały i chory, tym większym staje się wyzwaniem. Przez ostatnie lata udawało się nam ratować coraz mniejsze dzieci. Dzisiaj walczymy o jak najlepszą ich przyszłość. Sukcesom ciągle jednak towarzyszy wiele problemów związanych bezpośrednio z wcześniactwem. Przyszłość neonatologii to praca zespołowa. To wiedza i umiejętności poświęcone noworodkowi nie tylko przez lekarza neonatologa, ale także przez położną i pielęgniarkę, psychologa, rehabilitanta, neurologopedę, doradcę laktacyjnego i wielu innych specjalistów. To właściwie nasza zawodowa codzienność. Wielka wiedza dla małego człowieka. Ale przyszłość neonatologii to także bliska współpraca z rodzicami wcześniaka. Bez ich zrozumienia i zaangażowania nasza praca staje się dużo trudniejsza. „Niezbędnik rodzica wcześniaka” pomaga wszystkim – rodzicom, profesjonalistom i samym wcześniakom. Lektura obowiązkowa!

dr Beata Pawlus,
Konsultant Województwa Mazowieckiego ds. Neonatologii

Jak zamówić poradnik dla rodziców wcześniaków

Jeśli jesteś rodzicem wcześniaka, który szuka informacji i wiedzy o zdrowiu swojego dziecka – zapraszamy do zamówień. Poradnik można otrzymać w wersji książkowej, ale również odczytać go na naszej stronie w wersji online. Zamówienie, e-book oraz artykuły z “Niezbędnika…” znajdziesz na stronie: https://wczesniak.pl/niezbednik/.

Jak powstaje poradnik dla rodziców wcześniaków?

“Niezbędnik…” może stworzyć każdy z nas – pomagając nam wydać nową, już VII edycję poradnika! W planach mamy również aktualizację e-booka oraz wydanie audiobooka. Każde 5 zł darowizny to pomoc jednemu rodzicowi wcześniaka. Możesz dołączyć się do drużyny wspierających rodziców oddając drobną kwotę za pomocą narzędzia BLIK w formularzu poniżej.

Podaruj pomoc rodzicom wcześniaków

1 na 10 dzieci rodzi się za wcześnie.

Rodzicom tych dzieci potrzebna jest wiedza i wsparcie w opiece nad wcześniakiem.

Pomóż nam wydać „Niezbędnik rodzica wcześniaka“, który przekażemy szpitalom, poradniom i rodzicom w całej Polsce.

Książka 'Niezbędnik Rodzica Wcześniaka'
Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom
10 zł
50 zł
10 zł = wydanie 1 egz. „Niezbędnika“

Obowiązek informacyjny:
Fundacja Wcześniak, BLIK

Pomagam

Biorąc udział w akcji akceptujesz:
Regulamin płatności

 

Scroll to Top