Mikołaj U.

Witam, jestem osobą niesłyszącą i mamą wcześniaka – Mikołaja.

Moja historia była tak: Marzyłam, żeby zostać mamą. Po ślubie zaszłam w ciążę i byliśmy szczęśliwi. Pamiętam, że 2 dni przed Wigilią dowiedziałam się o krwiaku, który jednak po miesiącach się wchłonął. Dwa miesiące później, a byłam wtedy w 21 tygodniu ciąży, odeszły mi wody, a ja byłam taka wystraszona i zdenerwowana..! Wylądowałam w szpitalu. Leżałam w szpitalu aż do końca porodu. Usłyszałam od lekarza, że moja ciąża była zagrożona i szanse na przeżycie dziecka wynoszą 5 %!!! Walczyłam, modliłam, leżałam i dużo piłam wodę, dziennie 4 litry. W maju dostałam krew i zostało szybko wykonane cesarskie cięcie. Nie znaliśmy płci dziecka, dopiero po porodzie dowiedzieliśmy, że urodził nam się syn. Mikołaj przyszedł na świat w 28. tygodniu ciąży, ważył niespełna kilogram… Mały wojownik, silny, walczył w szpitalu w inkubatorze. Obecnie mój syn ma 1 rok i 6 miesięcy 🙂

Szanowni Państwo,

od dnia 3 sierpnia 2020 r. "Niezbędnik rodzica wcześniaka" jest dostępny wyłącznie w wersji online. Wyczerpały się zasoby papierowego wydania poradnika. Trwają prace nad VII edycją "Niezbędnika...", który ukaże się jesienią. Serdecznie prosimy o cierpliwość.

Poradnik wydajemy wspólnie; w myśl naszej zasady: "rodzice-rodzicom" jest on finansowany m. in. z darowizn rodziców wcześniaków.  Jeśli chcą Państwo mieć swój udział w wydaniu nowego "Niezbędnika...", darowiznę na ten cel można wpłacić poniżej:

Podaruj pomoc rodzicom wcześniaków

1 na 10 dzieci rodzi się za wcześnie.

Rodzicom tych dzieci potrzebna jest wiedza i wsparcie w opiece nad wcześniakiem.

Pomóż nam wydać „Niezbędnik rodzica wcześniaka“, który przekażemy szpitalom, poradniom i rodzicom w całej Polsce.

Książka 'Niezbędnik Rodzica Wcześniaka'
Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom
10 zł
50 zł
10 zł = wydanie 1 egz. „Niezbędnika“

Obowiązek informacyjny:
Fundacja Wcześniak, BLIK

Pomagam

Biorąc udział w akcji akceptujesz:
Regulamin płatności