Michalina Białczak

Michalinka jest skrajnym wcześniakiem z 26. tygodnia ciąży, powikłanej hipotrofią i bezwodziem od 23. tygodnia ciąży. Urodziła się przez cesarskie cięcie w stanie ciężkim, ważyła 500 g, każdy dzień był dla niej walką o życie.

Nie mogła sama oddychać, więc była zaintubowana, dużo czasu spędziła w inkubatorze, karmiona była sondą. Po drodze miała zapalenie płuc, RSV, przetaczaną krew, wykryto retinopatię wcześniaczą. Podano jej zastrzyk do oka, by zatrzymać progres choroby. To nie pomogło, więc podjęto leczenie laseroterapią.

Misia miała dwie operacje usunięcia zaćmy na lewe oczko. Ma usuniętą swoją naturalną soczewkę, a jest za mała, by wszczepiono jej sztuczną. Oczko jest mniejsze i wiemy, że reaguje na światło. Czy będzie widziała…? Na razie nikt tego nie wie. Jeździmy prywatnie do Centrum Okulistycznego w Siedlcach, w którym wykonano dla Michasi specjalną soczewkę. Być może dzięki niej oczko zacznie pracować. Jesteśmy pod stałą opieką specjalistów z Olsztyna.

Michasia jest rehabilitowana ze względu na to, że jest wcześniakiem i ma obniżone napięcie mięśniowe. Jeździmy na zajęcia z integracji sensorycznej i do neurologopedy. To w skrócie jej mała historia.

Jeżeli chcesz chociaż odrobinkę jej pomóc, przekaż 1% podatku:

1% dla Michalinki:
KRS 0000191989
pole cel szczegółowy: Michalina Białczak

darowizny:
nr konta: 95 1240 6351 1111 0010 8772 5101 

Serdecznie dziękujemy. Pomagasz jej, nie nam. ❤❤❤❤❤❤❤❤