Kamil Kozłowski

Wcześniak z 34. tygodnia

Termin porodu planowany był na 12.01.2014 roku. Już od samego początku wystąpiły problemy- skurcze, plamienia. Nie obyło się bez pobytu w szpitalu – 2 tygodnie i mnóstwa leków. Dopiero większość problemów pojawiła się w 28. tygodniu ciąży – cukrzyca ciążowa, niepokojące wyniki badań. W 4. dniu pobytu doszło do skurczy, które dzięki szybkiej reakcji personelu udało się powstrzymać lekami. Spędziłam 6 tygodni w szpitalu.

W 34. tygodniu postanowiono zrobić cesarskie cięcie i tak 28.11.2013 roku pojawił się Kamil. Waga 1400 gram, na oddziale OIOM gdzie przebywał przez 6 tygodni – był pod respiratorem, przeszedł obustronny wylew II stopnia. W styczniu 2014 roku mogliśmy zabrać go do domu. Obecnie ma 7 lat i jest uczniem klasy 1 szkoły podstawowej. Zmaga się obecnie z zaburzeniami sensorycznymi, logopedycznymi, endokrynologicznymi, gastroenterologicznymi, niskorosłością.

Wcześniak z 34. tygodnia

Szanowni Państwo,

od dnia 3 sierpnia 2020 r. "Niezbędnik rodzica wcześniaka" jest dostępny wyłącznie w wersji online. Wyczerpały się zasoby papierowego wydania poradnika. Trwają prace nad VII edycją "Niezbędnika...", który ukaże się jesienią. Serdecznie prosimy o cierpliwość.

Poradnik wydajemy wspólnie; w myśl naszej zasady: "rodzice-rodzicom" jest on finansowany m. in. z darowizn rodziców wcześniaków.  Jeśli chcą Państwo mieć swój udział w wydaniu nowego "Niezbędnika...", darowiznę na ten cel można wpłacić poniżej:

Podaruj pomoc rodzicom wcześniaków

1 na 10 dzieci rodzi się za wcześnie.

Rodzicom tych dzieci potrzebna jest wiedza i wsparcie w opiece nad wcześniakiem.

Pomóż nam wydać „Niezbędnik rodzica wcześniaka“, który przekażemy szpitalom, poradniom i rodzicom w całej Polsce.

Książka 'Niezbędnik Rodzica Wcześniaka'
Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom
10 zł
50 zł
10 zł = wydanie 1 egz. „Niezbędnika“

Obowiązek informacyjny:
Fundacja Wcześniak, BLIK

Pomagam

Biorąc udział w akcji akceptujesz:
Regulamin płatności