Fundacja Wcześniak

Grupy wsparcia warszawa

Grupa Wsparcia – Warszawa

Pierwsze spotkanie Grupy Wsparcia dla mam z Warszawy odbyło się 12 lipca 2012 r. i od tej pory odbywają się one regularnie w każdy drugi czwartek miesiąca w godz. 12.00-14.00. Spotkania mają charakter otwarty, są bezpłatne i mogą w nich uczestniczyć rodzice wcześniaków urodzonych nie tylko w szpitalu przy ul. Madalińskiego. Na spotkania można przyjść również z dzieckiem.

Wakacyjne spotkania miały charakter zapoznawczy, z czasem wspólnie z koordynatorem działań z Akademii Wspierania Rodzicielstwa – p. Sylwią Bieńkowską został ustalony plan spotkań i zapraszanych gości. I tak w dniu 11.10 naszym gościem był mgr rehabilitacji pan Paweł Zawitkowski, który opowiedział, jak w czasie zabiegów pielęgnacyjnych stymulować rozwój wcześniaka oraz odpowiadał na pytania mam, od kiedy i w jaki sposób można nosić wcześniaka w chuście.

Na kolejnym spotkaniu naszym gościem była pani psycholog, na co dzień pracująca w szpitalu im. Św. Rodziny – pani Sylwia Kuczyńska, z która mamy mogły porozmawiać o swoich niepokojach i ciężkich doświadczeniach, jakich zazwyczaj doświadczają rodzice dzieci przedwcześnie urodzonych.

Zapraszam na najbliższe spotkanie grupy w dniu 11.04.2013 r. – UWAGA! o godz. 16.00. Naszym gościem będzie Prezes Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej SI pani dr Marta Wiśniewska. To spotkanie poświęcone zaletom terapii SI jest przeznaczone głównie dla mam starszych wcześniaczków, dlatego zmieniliśmy godzinę spotkania, aby mamy pracujące mogły też na nie dotrzeć.

Serdecznie zapraszam

Dane kontaktowe:

Osoba kontaktowa: p. Magdalena Sadecka-Makaruk

nr tel. 601 252 866

e-mail: wczesniak@wczesniak.pl

 

Terminy spotkań:

Każdy drugi czwartek miesiąca w godzinach 12.00-14.00

 

Miejsce spotkań:

Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny SPZOZ

ul. Madalińskiego 25

02-544 Warszawa

Sala Akademii Wspierania Rodzicielstwa

I piętro

www.szpitalmadalinskiego.pl