Fundacja Wcześniak

Chcesz pomóc

Pomoc na rzecz Fundacji może odbywać się na wielu płaszczyznach. Może być to wsparcie finansowe lub pomoc młodym rodzicom wcześniaków przez zapisanie się do programu „Mentor”, który umożliwia kontakt pomiędzy rodzicami mającymi już doświadczenie w opiece nad wcześniakiem a nowymi rodzicami, którzy właśnie potrzebują takiej pomocy. Zawsze można też podzielić się z nami wszystkimi informacjami na temat rozwoju swojego wcześniaka lub pracować w Fundacji jako wolontariusz.

Informujemy, że od maja 2010 r. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego. Poniżej podajemy niezbędne dane dla wszystkich osób i firm, które chciałyby wesprzeć finansowo działalność naszej fundacji. Za każdą okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom

ul. Sarmacka 12 lok. 2

02-972 Warszawa

Nr KRS: 0000191989

PKO SA Oddział w Piasecznie

Nr konta: 28 1240 6351 1111 0000 4811 2608

 

Nie tylko 1 procent jest ważny !!!

Pamiętaj! Twoja darowizna to nie tylko ogromna pomoc dla Fundacji, ale także możliwość skorzystania z ulgi podatkowej.

 

  • Osoby fizyczne, dokonując wpłat darowizny na rzecz naszej fundacji przy pomocy przelewu bankowego, mogą od swojego dochodu (przed obliczeniem podatku) odliczyć aż do 6% tegoż dochodu (art. 26, ust. 1, pkt 9 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).
  • Osoby prawne (m.in. spółki prawa handlowego) mogą odliczyć wpłacone przelewem darowizny aż do 10% kwoty swojego dochodu (art. 18, ust. 1, pkt 1 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych). Zatem osobno darowiznę może wpłacić np. spółka z o.o. i później osobno jej udziałowiec.

 

Za każdą wpłaconą darowiznę serdecznie dziękujemy.