Fundacja wcześniak

Wypożyczenie sprzętu w 8 krokach:


 1. Wypełnij formularz z prawej strony i wyślij
 2. W odpowiedzi dostaniesz informację zwrotną dotyczącą dostępności sprzętu
 3. Jeżeli sprzęt jest dostępny wyślemy do Ciebie umowę użyczenia oraz informacje dotyczące wpłaty kaucji (kaucja zwrotna po czasie użytkowania)
 4. Wydrukuj umowę i podpisz
 5. Wpłać kaucję na podane dane
 6. Odeślij mailem skan podpisanej umowy i dołącz potwierdzenie przelewu kaucji
 7. Dostaniesz informację dotyczącą daty wysyłki sprzętu
 8. Po 2 dniach od nadania przesyłka dotrze do Ciebie

Sprzęty wysyłane są paczką pocztową.


Adres do zwrotu sprzętów:
i360 Sp. z o.o.
ul. Gen. Okulickiego 7/9
05-500 Piaseczno

Monitor oddechu Respisense to zupełnie nowe podejście do monitorowania oddechu niemowlęcia, eliminujące problemy związane z dawnymi rozwiązaniami i sprawiające, że kontrola oddechu jest dużo łatwiejsza i nie jest ograniczona do jednego miejsca. Jest to pierwszy na świecie monitor oddechu bez żadnych kabli – co jest jego największą zaletą.

Przy tym waży jedynie 30 gramów i jest wielkości smoczka, co umożliwia nadzorowanie dziecka śpiącego nie tylko w łóżeczku ale i w nosidełku, w wózku, na spacerze a nawet na kolanach. Respisense zapewnia pełną swobodę ruchów, a opiekunowi spokój. Urządzenie zalecane jest przede wszystkim wcześniakom ale również dzieciom urodzonym w terminie.

Jest przenośny, bezpieczny i bardzo prosty w użyciu.

Monitor oddechu pozwala rodzicom nadzorować oddychanie dziecka. Urządzenie przypina się do pieluszki, na brzuszku niemowlaka. Czujnik bazuje na zaawansowanej technologii do monitorowania ruchów oddechowych dziecka. Kiedy dziecko przestaje się ruszać to po 15 sekundach wibracje delikatnie pobudzają dziecko do ponownego oddechu. Jeśli po 5 kolejnych sekundach dziecko nie reaguje, wówczas włącza się narastający alarm.

RESPISENSE

Wymiary: 5cm x 4cm x 2,5cm

 

Specyfikacje techniczne:

 • Częstotliwość wykrywania: średnio od 25do 80 cykli na minutę
 • Źródło zasilania: wewnętrzna bateria 3V
 • Żywotność baterii 6000 godzin (przy codziennym użytkowaniu przez 16 godzin bateria wystarcza na ok. rok czasu)

 

Monitor oddechu Respisense jest dostępny i znany na kilku kontynentach, w krajach takich jak: Republika Południowej Afryki, Nowa Zelandia, Australia, Kanada, USA, Malezja, Wielka Brytania, Portugalia, Grecja, Węgry, Czechy, Włochy, Niemcy, Szwecja, Hiszpania. Teraz dostępny również w Polsce. Wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest firma Delauer.

 

Pisali o nas: Sunday Times, Business Day, Popular Mechanics, Polska Agencja Prasowa, Rzeczpospolita, Wprost, Vita.

 

Monitory są opatrzone znakiem bezpieczeństwa CE, spełniają wymagania norm 2001/95/EC oraz 89/336/EEC, zgodnie z certyfikatem TUV Rheinland Quality Services; natomiast ich produkcja jest objęta systemem ISO 9001:2000.

Monitory posiadają również pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka nr Op-4188.

Pomimo, że monitory oddechu Respisense przeznaczone są do użytku domowego, to stosują je również szpitale na oddziałach neonatologicznych.

Należy pamiętać, że użytkowanie monitora oddechu Respisense nie zwalnia z opieki nad dzieckiem. Produkt wyprodukowany w Republice Południowej Afryki. Zapewniamy roczną gwarancję od daty sprzedaży i możliwość odpłatnej wymiany baterii.

Zapraszamy do zapoznania sie z monitorami Angelcare – www.angelcare.pl

Ważne informacje

Monitory ruchu (potocznie nazywane monitorami oddechu lub bezdechu), niezależnie od modelu oraz szczegółowych rozwiązań stosowanych przez producentów, działają na podobnej zasadzie. Za pomocą bardzo precyzyjnych czujników wykrywają każdy ruch, również tak nieznaczny jak ruch oddechowy klatki piersiowej niemowlęcia.

Urządzenia te nie zabezpieczają przed bezdechem czy śmiercią łóżeczkową (SIDS). Informują one natomiast alarmem o braku ruchu (oddechu) przez ponad 20 sekund, co może stanowić zagrożenie dla życia, i umożliwia rodzicom dziecka podjęcie odpowiednich działań.

Monitorów ruchu (o ile lekarz nie zaleci inaczej) nie należy stosować w przypadku dzieci z chorobami oddechowymi. Powinny one znajdować się pod nadzorem lekarskim i korzystać ze specjalistycznych urządzeń diagnostycznych odpornych na wpływy zewnętrzne. Urządzenia te najczęściej wymagają bezpośredniego podłączenia do dziecka odpowiednich czujników, np. w celu kontroli saturacji krwi tlenem. Monitory ruchu (oddechu) Angelcare® nie są urządzeniami medycznymi. Przeznaczone są do stosowania w warunkach domowych.

Ponieważ monitor reaguje na ruch, aktywacja alarmu następuje również, gdy dziecko samodzielnie opuści łóżeczko. Ta funkcja (gdy zachodzi taka potrzeba) wykorzystywana jest również do opieki nad osobami dorosłymi.

Zalecamy szczegółowe zapoznanie się z instrukcją obsługi. Prawidłowo zamontowany Monitor Angelcare® znakomicie wypełnia swoje zadanie, gwarantując użytkownikowi satysfakcję z udanego zakupu oraz zapewniając bezpieczeństwo dla dziecka i komfort dla rodziców.

Urządzenia o SWW 1153-99 zasilane napięciem bezpiecznym nie podlegają obowiązkowi certyfikacji na znak bezpieczeństwa.

 

Graniczne wartości napięcia bezpiecznego:
dla warunków środowiskowych normalnych prąd zmienny 50 V
prąd stały 120 V
dla warunków środowiskowych zaostrzonych prąd zmienny 25 V
prąd stały 60 V

W nawiązaniu do fałszywych informacji na temat monitorów Angelcare® poniżej wyjaśniamy.

 

Monitory Angelcare® zostały sklasyfikowane zgodnie z opinią Urzędu Statystycznego ul. K. Wyki 3 w Krakowie, zgodnie z zasadami metodycznymi Polskiej Kwalifikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) wprowadzonej rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 marca 1997 roku (Dz.U. Nr 42, poz. 264, z późn. zm.) oraz Systematycznego Wykazu Wyrobów (SWW) jako: PKWiU 31.62.11-90.00 „Urządzenia elektryczne do sygnalizacji wizualnej lub dźwiękowej, gdzie indziej niewymienione” SWW 1153-99 „Sprzęt elektroniczny powszechnego użytku pozostały osobno niewymieniony”.

Jak z tego wynika, Monitory Angelcare® nie są urządzeniami medycznymi, co jest jednoznacznie określone w instrukcji obsługi przez producenta. Są one przeznaczone do zastosowań domowych podobnie jak nianie elektroniczne lub inne podobne produkty. Podobna klasyfikacja obowiązuje w pozostałych krajach Unii Europejskiej. Oczywiście w wielu szpitalach można znaleźć nasze produkty, ale nie zastępują one drogich i skomplikowanych urządzeń diagnostycznych, które najczęściej wymagają bezpośredniego podłączenia do dziecka.

W załączniku znajdziecie Państwo:
– deklaracje zgodności CE,
– świadectwa zgodności CE,
– analizy zgodności z dyrektywą ROHS
dla aktualnie sprzedawanych produktów AngelcareR.

Informujemy również, że zgodnie z aktualnymi wymaganiami monitory Angelcare® AC401 oraz Angelcare® AC420, zgodnie z decyzją UKE, zostały zarejestrowane jako urządzenia wprowadzane do obrotu na obszarze Polski.

Ponadto, biorąc pod uwagę, że część klientów nie czyta dokładnie instrukcji obsługi, w każdym pudełku z monitorem ruchu (oddechu) znajdziecie Państwo dodatkową nie foliowaną ulotkę z informacją wyjaśniającą działanie i przeznaczenie monitorów ruchu (oddechu). Treść w załączniku. Szczegółowe informacje znaleźć można również w naszym serwisie internetowym www.angelcare.pl

W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań prosimy o kontakt.
Z poważaniem,
Jerzy Salawa

Dz.U.00.5.53

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW

 

z dnia 9 listopada 1999 r.

 

w sprawie wykazu wyrobów wyprodukowanych w Polsce, a także wyrobów importowanych do Polski po raz pierwszy, mogących stwarzać zagrożenie albo służących ochronie lub ratowaniu życia, zdrowia lub środowiska, podlegających obowiązkowi certyfikacji na znak bezpieczeństwa i oznaczania tym znakiem, oraz wyrobów podlegających obowiązkowi wystawiania przez producenta deklaracji zgodności.

(Dz. U. z dnia 28 stycznia 2000 r.)

 

Na podstawie art. 13a ustawy z dnia 3 kwietnia 1993 r. o badaniach i certyfikacji (Dz. U. Nr 55, poz. 250, z 1994 r. Nr 27, poz. 96, z 1997 r. Nr 104, poz. 661 i Nr 121, poz. 770 oraz z 1999 r. Nr 70, poz. 776) zarządza się, co następuje:

§ 1. Ustala się wykaz wyrobów, o których mowa w art. 13 ust. 1 i ust. 1a ustawy z dnia 3 kwietnia 1993 r. o badaniach i certyfikacji (Dz. U. Nr 55, poz. 250, z 1994 r. Nr 27, poz. 96, z 1997 r. Nr 104, poz. 661 i Nr 121, poz. 770 oraz z 1999 r. Nr 70, poz. 776), stanowiący załącznik do rozporządzenia.

§ 2. Traci moc zarządzenie Dyrektora Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji z dnia 20 maja 1994 r. w sprawie ustalenia wykazu wyrobów podlegających obowiązkowi zgłaszania do certyfikacji na znak bezpieczeństwa i oznaczania tym znakiem (Monitor Polski Nr 39, poz. 335 i Nr 60, poz. 535, z 1996 r. Nr 28, poz. 295 i Nr 48, poz. 463 oraz z 1997 r. Nr 22, poz. 216).

§ 3. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIK

WYKAZ WYROBÓW PODLEGAJĄCYCH OBOWIĄZKOWI CERTYFIKACJI NA ZNAK BEZPIECZEŃSTWA I OZNACZANIA TYM ZNAKIEM ORAZ OBOWIĄZKOWI WYSTAWIANIA DEKLARACJI ZGODNOŚCI PRODUCENTA

Symbol Systematycznego Wykazu Wyrobów (SWW) Nazwa grupy asortymentowej lub asortymentu
1153***)
bez – 94
przęt elektroniczny powszechnego użytku
(zasilany napięciem wyższym niż bezpieczne).

Certyfikaty, badania, testy MONITORÓW ANGELCARE®:

Deklaracja zgodności CE AC401
Test weryfikacyjny zgodności CE AC401
Deklaracja zgodności CE AC420
Test weryfikacyjny zgodności CE AC420
Deklaracja zgodności CE AC301R
Deklaracja zgodności z dyrektywą RoHS
Badania zgodności z dyrektywą RoHS 2002/95/EC AC420, AC401 

BabySense II

Tenor to dystrybutor monitorów oddechu BabySense. BabySense II pomaga rodzicom w opiece nad dziećmi zdrowymi i chorymi przez 24 godziny..

Kiedy rodzicom potrzebny jest sen, monitor oddechu będzie czuwał. Niemowlęciu zdarzają się fizjologiczne zaburzenia oddechu, także groźne i patologiczne jak Zespół Nagłego Zgonu, który dotyczy też dzieci zdrowych i który atakuje przypadkowo i bez ostrzeżenia. Kładziemy spać zdrowe dziecko, nie przypuszczając, że rankiem może nas spotkać dramat. Szybka reakcja zaalarmowanych rodziców może uratować niemowlęciu życie! Według statystyk codziennie w Polsce na bezdech umiera jedno dziecko!

 

Monitor jest dla wszystkich dzieci, a w szczególności dla:

 • dzieci po ciężkim porodzie,
 • alergicznych,
 • z uwarunkowaniami genetycznymi SIDS (przypadki w rodzinie),
 • z niską masą urodzeniową,
 • z infekcjami górnych dróg oddechowych,
 • ulewającymi pokarm (zadławienia i zakrztuszenia),
 • wcześniaków.

Od 10 lat nie było żadnego przypadku śmierci z powodu bezdechu u setek tysięcy dzieci monitorowanych przez BabySense.

Babysense 5 – Gdy Czas może oznaczać życie

 

Babysense jest bardzo czułym bezdotykowym monitorem ruchów oddechowych niemowląt. Teraz rodzice mogą spać spokojnie gdy ich dziecko śpi. Babysense przeznaczony jest do wykrywania ustania oddechu (bezdech) u niemowląt. Stale monitoruje mikroruchy oddechowe przez materac podczas snu i alarmuje opiekunów jeśli oddech ustanie lub będzie nieregularny i płytki dając czas na interwencję. Szybka reakcja może zrobić różnicę między czymś mniej ważnym a krytyczną sytuacją.

 

Babysense jest pierwszym w swoim rodzaju monitorem oddechu na rynku. Wszystkie podobne urządzenia dostępne dziś są wynikiem tego przełomu w rozwoju.

Babysense został opracowany w związku z niebezpieczeństwem jakie może spotkać niemowlę w szpitalu oraz w domu, związane z zespołem nagłej śmierci łóżeczkowej (potocznie SIDS lub śmierć łóżeczkowa). SIDS pozostaje istotną przyczyną śmierci wśród ogólnie zdrowych niemowląt do pierwszego roku życia.

 

Monitor ruchów oddechowych Babysense jest bardzo skuteczny i pomógł chronić juz ponad 600 000 dzieci na całym świecie. Babysense jest istotnym środkiem ochrony która w połączeniu z zaleceniami bezpiecznego snu zapewnia bezpieczeństwo i spokój opiekunów.

 

Babysense jest zarejestrowanym produktem medycznym klasy IIb, certyfikowanym zgodnie z dyrektywą CE 93/42/EEC. Jest testowany klinicznie i używany w rządowych programach zdrowotnych skierowanych do zapewnienia rodzicom i placówkom medycznym ulepszonych środków radzenia sobie z zagrożeniami związanymi z SIDS.

 

 

Technologia Babysense z jego bardzo wrażliwymi płytkami sensorycznymi pozwala na monitorowanie i wykrywanie nawet najmniejszych ruchów oddechowych przez materac.

Babysense jest czymś więcej niż powszechnie znany monitor oddechu!

Monitor ruchów oddechowych Babysense alarmuje opiekunów o potencjalnym niebezpieczeństwie zanim ono zagrozi dziecku i nie tylko gdy wystąpił bezdech.

Jednostka sterująca jest podłączona do czujników Babysense umieszczonych pomiędzy materacem a dnem łóżka.

Monitory Babysense działają na zwykłych bateriach AA, nie ma więc zagrożenia ze strony przewodów zasilających. Babysense 5 oferuje nową koncepcję instalacji z „ukrytym przewodem”.

Pasywny system czujników jest całkowicie bezpieczny i nie ma bezpośredniego kontaktu z dzieckiem.

Monitor ruchu oddechowego Babysense identyfikuje wzorce oddechowe Twojego dziecka, które są przekazywane do mikroprocesora w jednostce sterującej Babysense gdzie wywołują migające zielone światło, które jest widoczne z daleka. Migające zielone światło jest sygnałem, że wszystko jest dobrze, zapewniając spokój rodzicom lub opiekunom.

Jeśli z jakiegokolwiek powodu, oddech nie jest wykrywany w ciągu 20 sekund lub jeśli częstość oddechu zwalnia do mniej niż 10 oddechów na minutę ,włączy się alarm dźwiękowy.

Słysząc ten alarm, rodzic lub opiekun jest informowany aby przyjść z pomocą śpiącemu dziecku.

 

Informację pochodzą z http://babysense-polska.pl/monitory-oddechu-z-cert-medycznym/babysense-5.html


Zastrzeżenia Odpowiedzialności

BabySense monitoruje i alarmuje, ale nie jest w stanie zapobiec zanikowi oddechu. Udzielenie pierwszej pomocy jest Twoją powinnością. Standardy funkcjonowania: BabySense II został przebadany i uznany za zgodny ze standardami I EC 601 – 1:1988, spełniając wymagania dyrektywy Unii Europejskiej 93/42/EEC odnośnie wyrobów medycznych (od 01.01.2002 w Polsce stosuje się jako dokumenty potwierdzające bezpieczeństwo i jakość wyrobów zgodność z dyrektywą 93/42/EEC) oraz wymogami T.U.V. Rheinland G.S. Pozytywna opinia IMiDz.

 

BabySense RII jest domowym urządzeniem monitorującym oddech niemowląt stosowanym do pierwszego roku życia, czyli w okresie, gdy możliwość wystąpienia tzw. nagłej śmierci łóżeczkowej jest największa. Monitoruje zatrzymanie i zaburzenia oddechu, gdy są one spowodowane zadławieniem, przeziębieniem, wysoką gorączką czy też innymi dolegliwościami chorobowymi.

BabySenseRII jest urządzeniem kontrolnym, które może być pomocne rodzicom starającym się uchronić swoje dziecko przed zagrożeniami, jakie niosą za sobą zaburzenia oddechu. Urządzenie przeszło praktyczny sprawdzian przez dziesięcioletni okres używania w domach prywatnych i szpitalach (również w Polsce), pomagając ocalić życie niejednego dziecka.

BabySense RII w sposób ciągły reaguje na poruszenia się niemowlęcia i jego ruchy oddechowe, uruchamiając sygnał alarmowy (dźwiękowy i optyczny), jeśli ruchy oddechowe dziecka zanikną na ponad 20 sekund lub jeśli liczba oddechów spadnie poniżej dziesięciu na minutę. W skład urządzenia wchodzi analizator podłączony do czujników umieszczonych między materacem a spodem łóżeczka. Czujniki nie stykają się bezpośrednio z ciałem dziecka i w żaden sposób nie ograniczają jego możliwości poruszania się. Urządzenie zasilane jest bateriami rozmiaru LR6 (1,5 V). Pobór mocy: ok. 1MA. Żywotność baterii: ok. 6 miesięcy ( w przypadku baterii alkalicznych). Głośność sygnału alarmowego: zazwyczaj 85 dB w odległości 1 metra. Natężenie sygnału optycznego: zazwyczaj 2 mCD.

Urządzenie przeznaczone jest do użytku przez rodziców, w szpitalach i żłobkach, a także przez personel medyczny

ATESTY I CERTYFIKATY
www.babysense.pl/atesty/1.jpg
www.babysense.pl/atesty/2.jpg
www.babysense.pl/atesty/3.jpg
www.babysense.pl/atesty/4.jpg

Formularz do wypożyczenia sprzętu
Informujemy, iż administratorem danych jest Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom z siedzibą przy ul. Sarmackiej 12 lok. 2A, 02-972 Warszawa. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści danych i prawo ich poprawiania. Państwa dane będą przetwarzanie zgodnie z Ustawa o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.1997 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 922 z późn. zm) w celu dopełnienia formalności związanych z wypożyczeniem sprzętu, który wybrali Państwo w powyższym formularzu.

Kaucje zwrotne wynoszą:

300 zł za laktator Symphony
150 zł za pozostałe urządzenia
50 zł za książkę „Wcześniak. Pierwsze 6 lat życia”

Pobierz broszurę o laktatorze Symphony firmy Medela.

Pobierz broszurę Medela.