Fundacja wcześniak

Monitor oddechu Respisense

Monitor oddechu Respisense to zupełnie nowe podejście do monitorowania oddechu niemowlęcia, eliminujące problemy związane z dawnymi rozwiązaniami i sprawiające, że kontrola oddechu jest dużo łatwiejsza i nie jest ograniczona do jednego miejsca. Jest to pierwszy na świecie monitor oddechu bez żadnych kabli – co jest jego największą zaletą.

Przy tym waży jedynie 30 gramów i jest wielkości smoczka, co umożliwia nadzorowanie dziecka śpiącego nie tylko w łóżeczku ale i w nosidełku, w wózku, na spacerze a nawet na kolanach. Respisense zapewnia pełną swobodę ruchów, a opiekunowi spokój. Urządzenie zalecane jest przede wszystkim wcześniakom ale również dzieciom urodzonym w terminie.

Jest przenośny, bezpieczny i bardzo prosty w użyciu.

Monitor oddechu pozwala rodzicom nadzorować oddychanie dziecka. Urządzenie przypina się do pieluszki, na brzuszku niemowlaka. Czujnik bazuje na zaawansowanej technologii do monitorowania ruchów oddechowych dziecka. Kiedy dziecko przestaje się ruszać to po 15 sekundach wibracje delikatnie pobudzają dziecko do ponownego oddechu. Jeśli po 5 kolejnych sekundach dziecko nie reaguje, wówczas włącza się narastający alarm.

RESPISENSE

Wymiary: 5cm x 4cm x 2,5cm

 

Specyfikacje techniczne:

  • Częstotliwość wykrywania: średnio od 25do 80 cykli na minutę
  • Źródło zasilania: wewnętrzna bateria 3V
  • Żywotność baterii 6000 godzin (przy codziennym użytkowaniu przez 16 godzin bateria wystarcza na ok. rok czasu)

 

Monitor oddechu Respisense jest dostępny i znany na kilku kontynentach, w krajach takich jak: Republika Południowej Afryki, Nowa Zelandia, Australia, Kanada, USA, Malezja, Wielka Brytania, Portugalia, Grecja, Węgry, Czechy, Włochy, Niemcy, Szwecja, Hiszpania. Teraz dostępny również w Polsce. Wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest firma Delauer.

 

Pisali o nas: Sunday Times, Business Day, Popular Mechanics, Polska Agencja Prasowa, Rzeczpospolita, Wprost, Vita.

 

Monitory są opatrzone znakiem bezpieczeństwa CE, spełniają wymagania norm 2001/95/EC oraz 89/336/EEC, zgodnie z certyfikatem TUV Rheinland Quality Services; natomiast ich produkcja jest objęta systemem ISO 9001:2000.

Monitory posiadają również pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka nr Op-4188.

Pomimo, że monitory oddechu Respisense przeznaczone są do użytku domowego, to stosują je również szpitale na oddziałach neonatologicznych.

Należy pamiętać, że użytkowanie monitora oddechu Respisense nie zwalnia z opieki nad dzieckiem. Produkt wyprodukowany w Republice Południowej Afryki. Zapewniamy roczną gwarancję od daty sprzedaży i możliwość odpłatnej wymiany baterii.